Vítejte na stránkách chovatelské stanice

Z Podřipské Břízy  

 

 Výcviku a chovu loveckých psů se věnuji již 15 let, kdy jsem tuto chovatelskou stanici převzal po svém děděčkovi, panu Václavu Volákovi. Dědeček se věnoval chovu pointrů a anglických a irských setrů a já jsem zůstal věrný plemenům britských stavěcích psů.

V současné době vlastním feny plemen anglický setr, irský setr a gordonsetr (viz.sekce Chovní jedinci).

Protože jsem zároveň aktivním myslivcem, se svými psy se pravidelně zúčastňuji loveckých zkoušek a používám je při výkonu práva myslivosti.

Chovatelská stanice z Podřipské Břízy se nachází na úpatí hory Říp, v malé obci Vražkov poblíž Roudnice nad Labem. Převážně polní honitba s dostatkem drobné zvěře poskytuje ideální podmínky pro výcvik stavěcích psů a všichni chovní jedinci jsou pečlivě prověřováni jak z hlediska exteriérového, tak hlavně z hlediska vlohového a pracovního. Odchovaní jedinci Z Podřipské Břízy jsou proto ideálními pomocníky myslivců, jsou vhodní i k využití na soutěžích v hledání "field trails", ale zaručeně nezklamou ani jako přátelští a temperamentní rodinní společníci.

Je pro mě samozřejmostí poskytovat zájemcům o štěňátka a majitelům psů z mého chovu veškerý poradenský servis, ať už jde o vlastní chov a výživu, nebo potom i výcvik a využití psů. Všechny z vás, koho tito nádherní a ušlechtilí psi zaujali, srdečně zvu na úpatí hory Říp!

 

Libor Kunt